«Բնությունը երիտասարդ նկարիչների աչքերով»
Ս/թ դեկտեմբերի 14-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Բնությունը երիտասարդ նկարիչների աչքերով» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը:
Ինչ խոսք, բնությունը մարդկության ամենամեծ ու հավերժ ուսուցիչն է, և մեզանից յուրաքանչյուրն իր ողջ կյանքի ընթացքում փորձում է բացահայտել այն՝ իր անհատական խորությամբ ու ներդաշնակությամբ:
Բացառություն չեն նաև մեր երիտասարդ նկարիչներն, ովքեր իրենց բնատուր տաղանդն օգտագործել են բնության գեղեցկությունն իրենց ինքնատիպ աշխատանքների միջոցով մեզ ներկայացնելու համար:

14 декабря 2018 года  в  Государственном музее природы Армении состоялось открытие выставки под названием «Природа глазами молодых художников» .
Конечно, природа — величайший и вечный учитель человечества, и каждый из нас пытается раскрыть ее своей индивидуальной глубиной и гармонией на протяжении всей своей жизни.
Не ислючение и  молодые художники, которые использовали свой природный талант,  чтобы представить нам красоту природы  в своих  уникальных  работах.
Представленные картины свидетельствуют о тесном контакте природы и изобразительного искусства.
Собравшихся  приветствовал  —  Севада Саргсян, президент общественной организации «Окружающая среда в изобразительном искусстве».