Հայաստանի բնության բազմազան տեսարաններ
Ս/թ դեկտեմբերի 25-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Հայաստանի բնության բազմազան տեսարաններ» խորագիրը կրող
ցուցահանդեսի բացումը:
Հայրենիքի նկատմամբ սերը վառ գույներ է ստանում, երբ շփվում ես մայր բնության
հետ: Եվ հենց այդ սերը խթան է հանդիսանում ստեղծագործողի կյանքում՝ իր վրձնի շնորհիվ կերտելու Հայաստանի բնության հարուստ ժառանգությունը: Ներկայացված
ցուցահանդեսը վերջինիս վառ ապացույցն է: Կտավներ, որոնցում ներկայացված է
Հայաստանի յուրօրինակ բնաշխարհը:
Ցուցահանդեսին մասնակցում էին մի շարք նկարիչներ: Հատկանշական է նաև 96 ամյա անվանի նկարիչ Արմեն Աթայանի մասնակցությունը:
Բնապահպանությունը կերպարվեստի լեզվով ՀԿ-ի նախագահ Սևադա Սարգսյանը թանգարանի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Անահիտ Ակմակժյանին շնորհեց Բնապահպանությունը կերպարվեստի լեզվով ՀԿ-ի հուշամեդալով և թանգարանի տնօրեն Գայանե Ղազարյանին հանձնեց շնորհակալագիր:

25 декабря сего года в Государственном музее природы Армении состоялось открытие выставки «Разнообразие видов природы Армении».  Любовь к Родине приобретает яркие краски, когда вы общаетесь с матерью-природой. И эта любовь является стимулом в жизни творца : благодаря его кисти создается богатое природное наследие Армении. Выставка — яркое тому подтверждение. Представленные картины показывают уникальную природу Армении.
В выставке приняли участие ряд художников. Примечательно участие 96-летнего известного армянского художника — Армена Атаяна, председатель общественной организации по охране окружающей среды — Севада Саргсян,который  наградил сотрудника музея  по связям с общественностью — Анаит Акмакджян памятной медалью «Природа в изобразительном искусстве» и вручул директору музея — Гаянэ Казарян Почетную грамоту.