Հայաստանի բնության բազմազան տեսարաններ
Ս/թ դեկտեմբերի 25-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Հայաստանի բնության բազմազան տեսարաններ» խորագիրը կրող
ցուցահանդեսի բացումը:
Հայրենիքի նկատմամբ սերը վառ գույներ է ստանում, երբ շփվում ես մայր բնության
հետ: Եվ հենց այդ սերը խթան է հանդիսանում ստեղծագործողի կյանքում՝ իր վրձնի շնորհիվ կերտելու Հայաստանի բնության հարուստ ժառանգությունը: Ներկայացված
ցուցահանդեսը վերջինիս վառ ապացույցն է: Կտավներ, որոնցում ներկայացված է
Հայաստանի յուրօրինակ բնաշխարհը:
Ցուցահանդեսին մասնակցում էին մի շարք նկարիչներ: Հատկանշական է նաև 96 ամյա անվանի նկարիչ Արմեն Աթայանի մասնակցությունը:
Բնապահպանությունը կերպարվեստի լեզվով ՀԿ-ի նախագահ Սևադա Սարգսյանը թանգարանի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Անահիտ Ակմակժյանին շնորհեց Բնապահպանությունը կերպարվեստի լեզվով ՀԿ-ի հուշամեդալով և թանգարանի տնօրեն Գայանե Ղազարյանին հանձնեց շնորհակալագիր:

“Different Scenes of Nature in Armenia”
On December 25,  of this year t he opening ceremony of the exhibition by a headline”Variety of Nature of Armenia” was held at the State Museum of Nature of Armenia.
Love for the homeland gets bright colors when you interact with the mother nature and that love is an incentive for the creator’s life to create a rich heritage of Armenia through its brush.
The presented  exhibition is a vivid proof of that. Captions are presented below the unique nature of Armenia. A number of artists took part in the exhibition. The participation of famous Armenian painter Armen Atayan  was  also remarkable.
Environmental Protection NGO Chairman Sevada Sargsyan awarded Public Relations Officer Anahit Akmakjian with a Memorial Medal of Nature in Fine Arts NGO and  the director of the museum Gayane Ghazaryan.