Հայաստանի բնության պետական թանգարանը կազմակերպեց կինոդիտում բնապահպանական թեմայով
Այսօր Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ միջոցառում նվիրված կենդանիների պաշտպանության միջազգային օրվան: Ինչպես հայտնի է հոկտեմբերի 4-ը ամբողջ աշխարհում նշվում է որպես կենդանիների պաշտպանության միջազգային օր: Ուստի շրջապատող միջավայրի պահպնությունն ու բարելավումը հանդիսանում է օրհասական խնդիր: Այդ իսկ պատճառով ամեն կերպ անհրաժեշտ է նպաստել, որ երեխաների մոտ զարգանա սեր և հոգատարություն դեպի բնությունը:
Հենց այս նպատակն իր առջև ունենալով՝ Հայաստանի բնության պետական թանգարանը կազմակերպեց կինոդիտում բնապահպանական թեմայով:
Միջոցառմանը մասնակցում էին թիվ 116 դպրոցի սաները: Ֆիլմի դիտումից անմիջապես հետո տեղի ունեցավ քննարկում ֆիլմի վերաբերյալ:
Ճեմասրահում ներկայացված է կենդանիների յուղաներկ նկարներ, որոնց հեղինակը Անուշ Ասատրյան է, ով սովորում է Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում կենսաբանության ֆակուլտետում: Չունի նկարչական կրթություն, սակայն սիրում է բնությունն իր բոլոր գույներով:

Сегодня в Государственном музее природы Армении состоялось мероприятие, посвященное Международному дню защиты животных. Как известно, 4 октября во всем мире отмечается как Международный день защиты животных. Сохранение и улучшение окружающей среды является важнейшей  проблемой. Поэтому важно, чтобы у детей развивали любовь и заботу к окружающей среде. С этой целью Государственный музей природы Армении организовал показ фильма на тему охраны окружающей среды. В мероприятии приняли участие ученики школы N 116. Сразу после просмотра было проведено обсуждение фильма.
В фойе представлены картины животных, написанные маслом,автором которых является  Ануш Асатрян- студентка биологического факультета Армянского государственного педагогического  университета. Она не имеет художественного образования, но любит природу во всех ее проявлениях.