Տեղի ունեցավ «Բնությամբ պետք է ապրել» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը
Բնությամբ պետք է ապրել, հենց այն է շնորհում մարդուն ամենակենսականն աշխարհում՝ կյանքը: Բնությունն է մարդուն տալիս ուժ, ստեղծագործելու տիեզերական հնարավորություն իր գեղեցկությամբ, գույների բազմազանությամբ: Եվ, անշուշտ, չենք կարող անտեսել արվեստի հզոր և ներազդող ուժը, քանզի մարդ-բնություն կապի հաստատման ու ամրապնդման լավագույն միջոցներից է այն հանդիսանում :
Այսօր ժամը 14:00-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Բնությամբ պետք է ապրել» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը, որի հեղինակներն են Հայարփի և Հայաստան Իվանյանները: Նրանք մասնագիտությամբ բժիշկ են, ազատ ժամանակ զբաղվում են գեղանկարչությամբ, որոնք արժանացել են մասնագետների ուշադրությանը:
Ելույթներով հանդես եկան, մշակութաբան Գայանե Գրիգորյանը ,նկարիչ, փիլիսոփա Արմո Առաքելյանը , գրող բանաստեղծ Հրանտ Վաղարշյանը, Արցախի հերոս Պավլիկ Մանուկյանը և այլոք:
Յուրօրինակ աշխատանքներ ներկայացնելու համար Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից Հայարփի և Հայաստան Իվանյաններին շնորհվեց շնորհակալագիր, որը հանձնեց թանգարանի տնօրեն՝ Գայանե Ղազարյանը: Այն կգործի մինչև դեկտեմբերի 10-ը։

To live by nature is what gives a human the most vital thing in the world – life. Nature gives a human the power to create a cosmic opportunity through his beauty and variety of colors. And we certainly cannot ignore the strong and influential power of art, as it is one of the best means of establishing and strengthening the connection between human and nature.
On November 27 of this year at the State Museum of Nature of Armenia took place the opening of the exhibition by a headline “We should live the nature”, authored by Hayarpi and Hayastan Ivanians. They are doctors by profession and they spend their free time painting, which has attracted the attention of professionals.
Artsakh hero Pavlik Manukyan, cultural critic Gayane Grigoryan, artist, philosopher Armo Arakelyan, writer Hrant Vagharshyan and others made their speeches.
Hayarpi and Hayastan Ivanians received a certificate of appreciation from the State Museum of Nature of Armenia for their unique work, which was handed by the Director of the Museum Gayane Ghazaryan.