Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ կենսաբազմազանության պահպանության միջազգային օրվան նվիրված «Հայրենի բնաշխարհ» խորագիրը կրող միջոցառում, որին մասնակցեցին թիվ 116 դպրոցի սաները: Միջոցառման շրջանակներում նրանք ներկայացրեցին մեր հայրենի բնաշխարհը, ասմունքով հանդես եկավ դերասանուհի Ռուզաննա Հախնազարյանը:
Թանգարանի տնօրեն Գայանե Ղազարյանը ողջունեց ներկաներին և թիվ 116 դպրոցին Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից շնորհեց շնորհակալագիր:
Թանգարանն իր գործունեությամբ հատկապես կրտսեր սերնդի մոտ նպաստում է հնարավորինս ամրապնդել բնության վերաբերյալ գիտելիքների խորացումն ու հոգատարությունը:
Բնությունն անմնացորդ նվիրումով ծառայում է մարդկությանը և պարտավորեցնում նույն նվիրումով այն անաղարտ հանձնել եկող սերունդներին:

В Государственном музее природы Армении состоялось мероприятие под названием «Природа Родины», посвященное Международному дню сохранения биоразнообразия, в котором приняли участие ученики школы N 116. В рамках мероприятия они представили нашу родную природу,выступила чтец, актриса – Рузанна Ахназарян.
Директор музея Гаянэ Казарян поприветствовала присутствующих и от имени Государственного музея природы Армении вручила благодарственное письмо школе № 116.
Музей своей деятельностью способствует как укреплению знаний о природе так и бережному отношению к ней. Природа без остатка служит человечеству и обязывает также относиться к ней и беспорочным передать следующим поколениям.