Ս/թ մարտի 22-ին տեղի ունեցավ միջոցառում նվիրված ջրի համաշխարհային  օրվան «Բնապահպանական գիտելիքների օր» խորագրով:
Ջրի համաշխարհային օրը կոչված է հասարակության ուշադրությունը սևեռելու ջրային օբյեկտների վիճակի և խնդիրների վրաIMG_4921
Ներկաներին ողջունեցին Ս.Սպանդարյանի թիվ 24 հիմնական դպրոցի սաները՝ դասղեկ Ն.Ղազարյանի ղեկավարությամբ, ում Հայաստանի բնության պետական թանգարանի տնօրեն տիկին Գայանե Ղազարյանի կողմից շնորհվեց պատվոգիր:
Ելույթ ունեցան ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության մասնագետ Դավիթ Մեջլումյանը և «Veolia  ջուր» ընկերության ներկայացուցիչ՝ Արտաշես Աղինյանը:
IMG_4930
Միջոցառման նպատակը՝ բնության շարժիչ ուժ հանդիսացող ջրի կենարար նշանակությունը ևս մեկ անգամ կարևորելն է երկրագնդի հարատև գոյատևման համար:

22-ого марта 2017 в Государственном музее природы Армении состоялось мероприятие << День экологического знания>>, посвященное всемирному дню воды.
Этот день призван обратить внимание общественности на состояние и проблемы водных объектов.
Присутствующих приветствовали ученики школы N24 имени С. Спандаряна во главе с классным руководителем Нарине Казарян, которая была награждена почетной грамотой, которую вручила директор музея  Гаяне Казарян.IMG_4955
Выступили представитель отдела водных ресурсов министерства экологии Давид Меджлумян и представитель компании Veolia Арташес Агинян, которые говорили о водных проблемах Армении.IMG_4946
Цель мероприятия  лишний раз напомнить общественность о важности воды, как  движущей силы существования природы.IMG_4921IMG_4930 IMG_4929