Ս/թ մարտի 22-ին տեղի ունեցավ միջոցառում նվիրված ջրի համաշխարհային  օրվան «Բնապահպանական գիտելիքների օր» խորագրով:
Ջրի համաշխարհային օրը կոչված է հասարակության ուշադրությունը սևեռելու ջրային օբյեկտների վիճակի և խնդիրների վրաIMG_4921
Ներկաներին ողջունեցին Ս.Սպանդարյանի թիվ 24 հիմնական դպրոցի սաները՝ դասղեկ Ն.Ղազարյանի ղեկավարությամբ, ում Հայաստանի բնության պետական թանգարանի տնօրեն տիկին Գայանե Ղազարյանի կողմից շնորհվեց պատվոգիր:
Ելույթ ունեցան ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության մասնագետ Դավիթ Մեջլումյանը և «Veolia  ջուր» ընկերության ներկայացուցիչ՝ Արտաշես Աղինյանը:
IMG_4930
Միջոցառման նպատակը՝ բնության շարժիչ ուժ հանդիսացող ջրի կենարար նշանակությունը ևս մեկ անգամ կարևորելն է երկրագնդի հարատև գոյատևման համար:

On the 22nd  of  March of this year in the State Museum of nature of Armenia took place an event by a headline ‘‘ Enviromental knowledge day ’’ devoted to International world water day.
International world water day is for drawing public attention to the situation and the problems of water objects.
The pupils of Yerevan N24 school Named after Spandaryan welcomed the attendees by the head of their supervisor Narine Ghazaryan who was awarded with a special diploma by the director of the State museum of nature of Armenia Gayane Ghazaryan.IMG_4955
During the event the stuff representative of water resourses management of Ministry of nature protection David  Mejhlumyan and the representative of Veolia water company Artashes Aghinyan made their speeches.
The purpose of the event is to mark the important significance of life giving water once more, which is the driving force of nature. The event is for the earth’s long term survival.IMG_4921 IMG_4946 IMG_4929 IMG_4930