Ս/թ մարտի  30-ին  Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանում անցկացվեց  միջոցառում «Սեր հայրենի բնության հանդեպ» խորագրով` նվիրված թռչունների  միջազգային  օրվան:
IMG_5009
Տոնի  նպատակը թռչունների բազմազանության  ու  թվաքանակի  պահպանումն  է:
Եթե մի պահ պատկերացնենք  բնությունն  առանց  թռչունների՝ կստացվի  գորշ  և  միապաղաղ: Չէ որ նրանք են ապահովում բնության ձայնային և գունային  ներդաշնակությունը:
Միջոցառմանն իրենց ակտիվ  մասնակցությունը  ցուցաբերեցին Արարատի մարզի   թիվ 3 հիմնական դպրոցի սաները՝ դասղեկ Մարգարիտա Հովհաննիսյանի  ղեկավարությամբ, վերջինիս  պատվոգիր  հանձնեց  թանգարանի  փոխտնօրեն  տիկին   Ռուզաննա  Զոբաբուրյանը:  IMG_5004
Միջոցառմանն  ակտիվ  մասնակցություն ունեցան  նաև Հայաստանի  թռչունների պահպանման միության հասարակական կազմակերպության նախագահ Մամիկոն  Ղասաբյանը  և  կրթական  ծրագրերի համակարգող Մարիաննա Դանիելյանը:
Եվ վերջում չմոռանանք, որ թռչունները համարվում  են  արվեստի, բարության  և  միասնության  խորհրդանիշ:IMG_4970  IMG_4995  IMG_5025

30-ого марта 2017 г. В Государственном музее природы Армении состоялось мероприятие, посвященное международному дню птиц, под заголовком ,,Любовь к родной природе,,.IMG_5009
Цель праздника – охрана разнообразия и количества птиц. Если представить природу без птиц, то все будет выглядеть серо и однообразно. Так как именно птицы создают звуковую и цветовую гармонию природы.
Активное участие в мероприятии приняли ученики школы N3 Араратского марза во главе с классным руководителем Маргаритой Оганесян, которая была награждена почетной грамотой, которую вручила зам.директор музея Рузанна Зобабурян.IMG_5004
В мероприятии участвовали председатель общественной организации союза охраны птиц Армении Мамикон Касабян и координатор образовательных программ Марианна Даниелян. И не будем забывать, что птицы своим красивым оперением и пением всегда привлекали внимание и воодушевляли многих поэтов и художников.IMG_4970  IMG_4995IMG_5025