Ս/թ մարտի  30-ին  Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանում անցկացվեց  միջոցառում «Սեր հայրենի բնության հանդեպ» խորագրով` նվիրված թռչունների  միջազգային  օրվան:
IMG_5009
Տոնի  նպատակը թռչունների բազմազանության  ու  թվաքանակի  պահպանումն  է:
Եթե մի պահ պատկերացնենք  բնությունն  առանց  թռչունների՝ կստացվի  գորշ  և  միապաղաղ: Չէ որ նրանք են ապահովում բնության ձայնային և գունային  ներդաշնակությունը:
Միջոցառմանն իրենց ակտիվ  մասնակցությունը  ցուցաբերեցին Արարատի մարզի   թիվ 3 հիմնական դպրոցի սաները՝ դասղեկ Մարգարիտա Հովհաննիսյանի  ղեկավարությամբ, վերջինիս  պատվոգիր  հանձնեց  թանգարանի  փոխտնօրեն  տիկին   Ռուզաննա  Զոբաբուրյանը:  IMG_5004
Միջոցառմանն  ակտիվ  մասնակցություն ունեցան  նաև Հայաստանի  թռչունների պահպանման միության հասարակական կազմակերպության նախագահ Մամիկոն  Ղասաբյանը  և  կրթական  ծրագրերի համակարգող Մարիաննա Դանիելյանը:
Եվ վերջում չմոռանանք, որ թռչունները համարվում  են  արվեստի, բարության  և  միասնության  խորհրդանիշ:IMG_4970  IMG_4995  IMG_5025

On the 30th of March of this year in the State museum of nature of Armenia took place an event by a headline ‘‘ Love of native nature ” devoted to international birds day.IMG_5009
The purpose of the event is observance of birds diversity and quantity.
Let’s imagine for a while the nature without birds: it’ll be dark  and equable. They provide colour and visual harmony of nature, don’t they ?
Pupils of Ararat N3 basic school actively took part in the event by the head of their supervisor Margarita Hovhannisyan. The latter was aworded with a special diploma by the deputy director of the museum Ruzanna Zobaburyan.IMG_5004
In the event also took part the president of Armenian society for the protection of Birds Mamikon Ghasabyan and education officer Marianna Danielyan.
At last, let’s not forget that birds are considered to be the symbol of art, kindness and unity .IMG_5025 IMG_4995 IMG_4970