Ս/թ ապրիլի 28-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում անցկացվեց Թադևոս Տեր-Մեսրոպյանի ևՍուսաննա Խանամիրյանի <<Մարդը և բնությունը>> խորագիրը կրող ցուցահանդեսը: IMG_5045
Բնությունը և մարդը երկու տարրեր են,որոնք սերտ կապված են միմյանց:
Ստեղծագործելու շնորհքը մարդուն շնորհում է բնությունը:Ցուցադրված աշխատանքներն ասվածի վառ ապացույցն են:
Ցուցահանդեսի ընթացքում ելույթ ունեցան գեղեցիկ արվեստների ազգային ակադեմիայի ռեկտոր՝Էդուարդ Սեդրակյանը,հրեաների միության ներկայացուցիչ՝ Ադելինա Լիվշիցը, արվեստաբան,թարգմանիչ՝Էմմա Բուդաղյանը:IMG_5043
Ելույթները ընդմիջվում էին երաժշտական համարներով:Երգչուհիներին նվագակցում էր ՀՀ կոմպոզիտորների միության անդամ,կոմպոզիտոր՝ Գայանե Քեսոյանը:
Յուրօրինակ ցուցահանդես ներկայացնելու համար Թադևոս Տեր-Մեսրոպյանը Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից պարգևատրվեց պատվոգրով,իսկ Սուսաննա Խանամիրյանը՝շնորհակալագրով:

28-ого апреля 2017г. в Государственном музее природы Армении состоялось открытие выставки <<Человек и природа>>. Были выставлены работы Тадевоса Тер-Месропяна и Сусанны Ханамирян.IMG_5045
Человек и природа тесно связаны друг с другом.Дар творения дает человеку природа. И доказательством этого является сегодняшняя выставка.IMG_5043
Выступили  ректор академии изящных искусств – Эдуард Седракян, представитель еврейской общины – Ангелина Лившиц и искусствовед, переводчик – Эмма Будагян. Между выступлениями звучали музыкальные номера. Аккомпониатор – композитор, член союза композиторов Армении – Гаяне Кесоян.
Руководство музея наградило Тадевоса Тер-Месропяна почетной грамотой, а Сусанну Ханамирян  сертификатом благодарности. Награды вручила директор музея Гаяне Казарян. IMG_5064IMG_5038