Ս/թ ապրիլի 28-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում անցկացվեց Թադևոս Տեր-Մեսրոպյանի ևՍուսաննա Խանամիրյանի <<Մարդը և բնությունը>> խորագիրը կրող ցուցահանդեսը: IMG_5045
Բնությունը և մարդը երկու տարրեր են,որոնք սերտ կապված են միմյանց:
Ստեղծագործելու շնորհքը մարդուն շնորհում է բնությունը:Ցուցադրված աշխատանքներն ասվածի վառ ապացույցն են:
Ցուցահանդեսի ընթացքում ելույթ ունեցան գեղեցիկ արվեստների ազգային ակադեմիայի ռեկտոր՝Էդուարդ Սեդրակյանը,հրեաների միության ներկայացուցիչ՝ Ադելինա Լիվշիցը, արվեստաբան,թարգմանիչ՝Էմմա Բուդաղյանը:IMG_5043
Ելույթները ընդմիջվում էին երաժշտական համարներով:Երգչուհիներին նվագակցում էր ՀՀ կոմպոզիտորների միության անդամ,կոմպոզիտոր՝ Գայանե Քեսոյանը:
Յուրօրինակ ցուցահանդես ներկայացնելու համար Թադևոս Տեր-Մեսրոպյանը Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից պարգևատրվեց պատվոգրով,իսկ Սուսաննա Խանամիրյանը՝շնորհակալագրով:

On the 28th  of April of this year Tadevos Ter- Mesropyan’s and Susanna Khanamiryan’s combined exhibition by a headline “ Human and Nature” was held in the State museum of nature of Armenia. Human and nature are two elements that are closely related to each other.IMG_5045
Nature presents a man skills of creating. The presented works are the bright prove of the that. During the exhibition the rector of the National Academy of Fine Arts Eduard Sedrakyan, representative of Jewist Union  Adelina Livshits and art critic  and translator Emma Budaghyan .IMG_5043
During the speeches there were musical adjournments. The singers werе acompained by the member of composers Union of  Armenia, composer Gayane Kesoyan.
For representing a unique exhibition Tadevos Ter –Mesropyan was awarded with a special diploma by the State museum of nature of Armenia.