Ս/թ սեպտեմբերի 20-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում  տեղի ունեցավ  ՀՀ անկախության տոնին նվիրված  միջոցառում:
IMG_5239Միջոցառման ընթացքում ելույթ ունեցան գեներալ-լեյտենանտ Արսեն Ֆիդանյանը, գեներալ-մայոր Սամվել Սաֆարյանը:IMG_5249
Հյուրերի թվում էր քառօրյա պատերազմի մասնակից Շանթ Ղազարյանը, վերջինիս «Տիգրան Մեծ» շքանշանով և պատվոգրով պարգևատրեց գեներալ-լեյտենանտ Արսեն Ֆիդանյանը:
Ոգևորիչ ելույթներով միջոցառմանը հնչեղություն հաղորդեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Զորական» համույթը (գեղ. ղեկավար Արամ Գալստյան):IMG_5256
Միջոցառման շրջանակներում թանգարանի հարկի տակ բացվեց «Հայաստանի հարուստ ժառանգությունը» խորագրով ցուցահանդես, հեղինակ անկախության սերնդի երիտասարդ նկարչուհի Աննա Մկրտչյան:
Հայաստանի բնության պետական թանգարանի փոխտնօրեն Ռուզաննա Զոբաբուրյանի կողմից հանձնվեց պատվոգրեր «Զորական» համույթին և նկարչուհի Աննա Մկրտչյանին:IMG_5456 IMG_5245

On  September  20th of this year in the Satate museum of nature of Armenia took place an event devoted to Independence Day of  the Republic  of IMG_5249Armenia. General-lieutenant Arsen Fidanyan, Major-General Samvel Safaryan made speeches during the event.
One of the guests was Shant Ghazaryan, a participant of the four-day war and  General-lieutenant Arsen Fidanyan awarded him with Tigran Mets Order and Diploma.IMG_5245
The “Zorakan” ensemble of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia gave a great impetus to the event. (art. director Aram Galstyan).
Anna Mkrtchyan, young artist of the generation of independence, opened an exhibition by a headline”Rich Heritage of Armenia” within the framework of the event.IMG_5256
Ruzanna Zobaburyan, deputy director of the State museum of nature, awarded diplomas to “Zorakan” ensemble and painter Anna Mkrtchyan.IMG_5456 IMG_5239