Ս/թ սեպտեմբերի 20-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում  տեղի ունեցավ  ՀՀ անկախության տոնին նվիրված  միջոցառում:
IMG_5239Միջոցառման ընթացքում ելույթ ունեցան գեներալ-լեյտենանտ Արսեն Ֆիդանյանը, գեներալ-մայոր Սամվել Սաֆարյանը:IMG_5249
Հյուրերի թվում էր քառօրյա պատերազմի մասնակից Շանթ Ղազարյանը, վերջինիս «Տիգրան Մեծ» շքանշանով և պատվոգրով պարգևատրեց գեներալ-լեյտենանտ Արսեն Ֆիդանյանը:
Ոգևորիչ ելույթներով միջոցառմանը հնչեղություն հաղորդեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Զորական» համույթը (գեղ. ղեկավար Արամ Գալստյան):IMG_5256
Միջոցառման շրջանակներում թանգարանի հարկի տակ բացվեց «Հայաստանի հարուստ ժառանգությունը» խորագրով ցուցահանդես, հեղինակ անկախության սերնդի երիտասարդ նկարչուհի Աննա Մկրտչյան:
Հայաստանի բնության պետական թանգարանի փոխտնօրեն Ռուզաննա Զոբաբուրյանի կողմից հանձնվեց պատվոգրեր «Զորական» համույթին և նկարչուհի Աննա Մկրտչյանին:IMG_5456 IMG_5245

20-ого сентября 2017 г. в Государственном музее природы Армении состоялось мероприятие, посвященное дню независимости Армении. Во время мероприятия выступили генерал-лейтенант Арсен Фиданян и генерал-майор Самвел Сафарян. В числе приглашенных был участник четырехдневной войны – Шант Казарян, который был награжден почетной грамотой и медалью ,,Тигран Мец,,. Награды вручил генерал-лейтенант Арсен Фиданян.IMG_5239
Воодушевляющим было выступление ансамбля ,,Зоракан,, министерства обороны Армении (художественный руководитель Арам Галстян).
IMG_5249В рамках мероприятия в музее природы была открыта выставка под девизом ,,Богатое наследие Армении,,, автором которого является молодой представитель независимой Армении  —  Анна Мкртчян.
Руководство музея наградило ансамбль ,,Зоракан,, и Анну Мкртчян почетными грамотами, которые вручила зам.директор музея Рузанна Зобабурян.IMG_5456IMG_5245