22555767_1482182498496896_7287088568328164996_o
Երևանի քաղաքապետարանը ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի, Գլոբալ էկոլոգիական ֆոնդի ինչպես նաև ՀՀ բնապահպանության նախարարության հետ համատեղ հոկտեմբերի 23-27-ը կանցկացնի «Երևանի կանաչ լուսավորության շաբաթ» միջոցառումների շարքը: Ծրագրի նպատակն է` բարձրացնել հանրության իրազեկվածությունն էներգախնայող և բնությանը քիչ վնաս հասցնող լուսավորության լուծումների վերաբերյալ:ea1ef187bd7215b1097aff3536c78061bc34299e
Երևանի կանաչ լուսավորության շաբաթվա գործընկերն է Հայաստանի բնության պետական թանգարանը.
«Երևանի կանաչ լուսավորության շաբաթ»-ի ընթաքում մայրաքաղաքում կազմակերպվելու են մի շարք տարբեր միջոցառումներ, որոնց շարքում Դուք կարող եք նաև շահել հարյուրավոր անակնկալ նվերներից մեկը՝ 2 թանգարանի տոմս դեպի Երևանի բնության պետական թանգարան.

22555767_1482182498496896_7287088568328164996_o
Yerevan Green Light Week series of events launched. The Yerevan Municipality together with the UN Development Program, the Global Ecological Fund and the Ministry of Nature Protection will hold  series of green lighting events in Yerevan on October 23-27. The goal of the project is to raise public awareness on energy efficiency and lighting solutions that are less harmful to the environment.ea1ef187bd7215b1097aff3536c78061bc34299e
Yerevan  Green Lighting Week collegue is also the State Museum of Nature of Armenia. During Yerevan Green Light Week, a number of different events will be organized in the capital, among them you can also win  hundred surprises, 2 museum tickets to the Yerevan State  Museum of Nature