22555767_1482182498496896_7287088568328164996_o
Երևանի քաղաքապետարանը ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի, Գլոբալ էկոլոգիական ֆոնդի ինչպես նաև ՀՀ բնապահպանության նախարարության հետ համատեղ հոկտեմբերի 23-27-ը կանցկացնի «Երևանի կանաչ լուսավորության շաբաթ» միջոցառումների շարքը: Ծրագրի նպատակն է` բարձրացնել հանրության իրազեկվածությունն էներգախնայող և բնությանը քիչ վնաս հասցնող լուսավորության լուծումների վերաբերյալ:ea1ef187bd7215b1097aff3536c78061bc34299e
Երևանի կանաչ լուսավորության շաբաթվա գործընկերն է Հայաստանի բնության պետական թանգարանը.
«Երևանի կանաչ լուսավորության շաբաթ»-ի ընթաքում մայրաքաղաքում կազմակերպվելու են մի շարք տարբեր միջոցառումներ, որոնց շարքում Դուք կարող եք նաև շահել հարյուրավոր անակնկալ նվերներից մեկը՝ 2 թանգարանի տոմս դեպի Երևանի բնության պետական թանգարան.

22555767_1482182498496896_7287088568328164996_o
Начался ряд мероприятий «Неделя зеленого освещения Еревана». С 23-27 октября мэрия Еревана совместно с программой развития ООН, с Глобальным экологическим фондом и министерством экологии проведет ряд мероприятий  «Неделя зеленого освещения Еревана». Цель программы повысить информированность общественности в области энергосбережения и решений освещенности,не  наносящих вред природе.ea1ef187bd7215b1097aff3536c78061bc34299e
Государственный музей природы Армении присоединяется к ряду мероприятий, посвященных неделе зеленого освещения Еревана. В связи с этим в столице организуется ряд различных мероприятий, в процессе которых будут разыграны сотни призов, один из которых – 2 билета в Государственный музей природы Армении.