Ս/թ դեկտեմբերի 01-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Մեր աշունը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը: Ցուցահանդեսի հեղինակներն են Վահե Բաղումյանը և Նարե Հախնազարյանը, նրանք ուսանում են Փանոս  Թերլեմեզյանի  անվան  գեղարվեստի պետական  քոլեջում:IMG_5864
Աշուն, եղանակ, որը պայծառ է, գունագեղ, բայց միևնույն ժամանակ միստիկ և  տխուր: Եղանակ, որի ժամանակ բնությունը դառնում է աննկարագրելի գեղեցիկ՝ ստեղծելով կտավային նրբաճաշակություն և այս ամենի մեջ իրենց ուրույն տեղն են զբաղեցնում անուշահամ, մեղրածոր մրգերը: Ցուցահանդեսը, կարծես, ամփոփում լիներ աշնան գունագեղության, մրգերի առատության:
Վահե  Բաղումյանին և Նարե Հախնազարյանին Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանի կողմից շնորհվեց  շնորհակալագիր, որը հանձնեց  թանգարանի տնօրեն  տիկին Գայանե  Ղազարյանը:IMG_5873

On December 1, of this year in the State Museum of Nature of Armenia  took place an exhibition by a headline  “Our Autumn” .The authors of the exhibition were Vahe Bagumyan and Nare Hakhnazaryan, who study at Panos Terlemezyan State College of Fine Arts. Autumn, a season which is bright, colorful, but at the same time mysterious and sad. A season  in which the nature becomes indescribably beautiful, creating a canvas elegance, and the sweet, jucy fruits take their own place. The exhibition seems to have been summarized in the autumn colorfulness, abundance of fruits.IMG_5864
The exhibition seems to have been summarizing the autumn coloration, the abundance of fruits.
Vahe Baghumyan and Nare Hakhnazaryan were awarded  with a Certificate from the State Museum of Nature of Armenia, which was handed  by  the Director of the museum Gayane Ghazaryan,         IMG_5873