Ս/թ դեկտեմբերի 01-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Մեր աշունը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը: Ցուցահանդեսի հեղինակներն են Վահե Բաղումյանը և Նարե Հախնազարյանը, նրանք ուսանում են Փանոս  Թերլեմեզյանի  անվան  գեղարվեստի պետական  քոլեջում:IMG_5864
Աշուն, եղանակ, որը պայծառ է, գունագեղ, բայց միևնույն ժամանակ միստիկ և  տխուր: Եղանակ, որի ժամանակ բնությունը դառնում է աննկարագրելի գեղեցիկ՝ ստեղծելով կտավային նրբաճաշակություն և այս ամենի մեջ իրենց ուրույն տեղն են զբաղեցնում անուշահամ, մեղրածոր մրգերը: Ցուցահանդեսը, կարծես, ամփոփում լիներ աշնան գունագեղության, մրգերի առատության:
Վահե  Բաղումյանին և Նարե Հախնազարյանին Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանի կողմից շնորհվեց  շնորհակալագիր, որը հանձնեց  թանգարանի տնօրեն  տիկին Գայանե  Ղազարյանը:IMG_5873

1-ого декабря в Государственном музее природы Армении состоялась выставка под названием «Наша осень». Авторами выставки являются воспитанники Государственного коледжа живописи им. Паноса Терлемезяна Ваге Багумян и Наре Ахназарян.IMG_5864
Осень, это пора яркая, разноцветная, но в одно и тоже время, грустная и мистическая. Это пора, когда природа становится красочной, яркой, и во всей этой красе особое место занимают сладкие,вкусные фрукты. Эта выставка, как бы обобщает осеннюю красочность и изобилие фруктов.
Руководство музея наградило Ваге Багумяна и наре Ахназарян сертификатом благодарности, которую вручила директор музея Гаяне Казарян.IMG_5873