Ս/թ դեկտեմբերի  23-ին  Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանում  տեղի  ունեցավ «Գեղատեսիլ ծառուղի» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը: Ցուցահանդեսը ներկայացրել էին Հ.Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի սաները : «Գեղատեսիլ ծառուղի» ցուցահանդեսի շրջանակներում նրանք ներկայացրել էին բազմազան աշխատանքներ, որոնք յուրաքանչյուրիս գրավում են իրենց պայծառությամբ և երեխաներին բնորոշ անկեղծությամբ:IMG_5999
Ներկայացված էր նաև պլաստիլինից պատրաստված աշխատանքներ, որոնց հեղինակն է 5 տարեկան Մարիա Փիրումովան:IMG_5954
Միջոցառաման ավարտին ելույթով հանդես եկան ՀՀ Գեղագիտության ազգային կենտրոնի տնօրեն Լևոն Իգիթյանը և մանկավարժ Գոհար Միրզոյանը:
Նրբաճաշակ և  գունազարդ  ցուցահանդես  ներկայացնելու  համար Հ. Իգիթյանի անվան գեղագիտության  ազգային  կենտրոնի  «Կերպարվեստ  և  դեկորատիվ  արվեստ» ստուդիային Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանի  կողմից   շնորհվեց շնորհակալագիր: Այն  հանձնեց  թանգարանի տնօրեն  տիկին Գայանե Ղազարյանը:IMG_6018

On December 23 of this year in the  State Museum of Nature of Armenia took place an exhibition  opening by a headline ″A Beautiful Alley ″.
The exhibition was presented by the students of the National Center for Aesthetics named after H. Igityan.IMG_5999
Within the framework of the exhibition ” A Beautiful Alley “, they presented a wide variety of activities that attracted everyone  with their brightness and sincerity of the children.
There were also works from plasticine, the author of which was 5 years old Maria Pirumova.IMG_5954
At the end of the event the director of the National Center of Aesthetics of the RA and a teacher Gohar Mirzoyan made their speeches.
For presenting an elegant and colorful exhibition, Fine Arts and Decorative Art Studio of the National Center for Aesthetics after Igityan was awarded  with a certificate of appreciation by the State Museum of Nature of Armenia. It was handed  by the director of the museum Gayane Ghazaryan.IMG_6018