Ս/թ դեկտեմբերի  23-ին  Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանում  տեղի  ունեցավ «Գեղատեսիլ ծառուղի» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը: Ցուցահանդեսը ներկայացրել էին Հ.Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի սաները : «Գեղատեսիլ ծառուղի» ցուցահանդեսի շրջանակներում նրանք ներկայացրել էին բազմազան աշխատանքներ, որոնք յուրաքանչյուրիս գրավում են իրենց պայծառությամբ և երեխաներին բնորոշ անկեղծությամբ:IMG_5999
Ներկայացված էր նաև պլաստիլինից պատրաստված աշխատանքներ, որոնց հեղինակն է 5 տարեկան Մարիա Փիրումովան:IMG_5954
Միջոցառաման ավարտին ելույթով հանդես եկան ՀՀ Գեղագիտության ազգային կենտրոնի տնօրեն Լևոն Իգիթյանը և մանկավարժ Գոհար Միրզոյանը:
Նրբաճաշակ և  գունազարդ  ցուցահանդես  ներկայացնելու  համար Հ. Իգիթյանի անվան գեղագիտության  ազգային  կենտրոնի  «Կերպարվեստ  և  դեկորատիվ  արվեստ» ստուդիային Հայաստանի  բնության  պետական  թանգարանի  կողմից   շնորհվեց շնորհակալագիր: Այն  հանձնեց  թանգարանի տնօրեն  տիկին Գայանե Ղազարյանը:IMG_6018

23-его декабря 2017 г. в Государственном музее природы Армении состоялось открытие выставки под названием «Живописная аллея». На выставке представлены работы воспитанников эстетического народного центра имени Г.Игитяна.IMG_5999
В рамках выставки «Живописная аллея» представлены разнообразные работы, которые привлекают своей яркостью и, присущей детям, непосредственностью. Представлены также работы из пластилина, автором которых является 5-летняя Мариа Пирумова.IMG_5954
Выступили директор эстетического народного центра – Левон Игитян и воспитательница – Гоар Мирзоян.
Работы воспитанников декоративного прикладного искусства студии-коледжа эстетического народного центра им.Г.Игитяна были удостоены сертификатом благодарности, которую вручила директор музея Гаяне Казарян.IMG_6018