Ս/թ մարտի 02-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Գարնան շունչ» խորագիրը կրող ցուցահանդեսը: Գարունը կարծես մի նոր էջ է բացում բոլորիս կյանքում, ամենուր տարածվում է ծաղիկների քնքուշ բույրը և թռչունների դայլայլը:IMG_6084
Այս եղանակը մեզ է ներկայանում իր ողջ հմայքով: Ներկայացված ցուցահանդեսի հեղինակը ժողովրդական վարպետ Նելլի Գևորգյանն է, ով ունեցել է 15 անհատական ցուցահանդես:IMG_6053
Աշխատանքների իմաստը չօգտագործվող նյութերին երկրորդ կյանք հաղորդելն է: Ելույթ ունեցան ՀՀ լեզվի տեսչության պետ Սերգո Երիցյանը, անվանի նկարիչ Հրանտ Թադևոսյանը և այլոք: Շնորհակալական խոսքով հանդես եկավ ցուցահանդեսի հեղինակ Նելլի Գևորգյանը, ում Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից շնորհվեց պատվոգիր, որը հանձնեց թանգարանի տնօրեն տիկին Գայանե Ղազարյանը:IMG_6075IMG_6094

On the 2nd of March of this year in the State Museum of nature of Armenia took place an exhibition by a headline ”Spring breath”.
Spring seems to be opening a new page in all of us, spreading the flower’s fragrance and the bird’s trill everywhere. This weather presents to us with all its charm.IMG_6084
The author of the exhibition is Nelli Gevorgyan, a national master, who has had 15 personal exhibitions.
The purpose of the work is to give unused materials second-life.IMG_6053
Sergo Yeritsyan, head of RA Language Inspectorate, famous painter Hrant Tadevosyan and others made their speeches. The author of the exhibition Nelly Gevorgyan made her Congratulatory speech.IMG_6075
The State Museum of Nature has awarded her with a  special diploma, which was handed  by the director of the Museum Gayane Ghazaryan.IMG_6094