Ս/թ մարտի 02-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Գարնան շունչ» խորագիրը կրող ցուցահանդեսը: Գարունը կարծես մի նոր էջ է բացում բոլորիս կյանքում, ամենուր տարածվում է ծաղիկների քնքուշ բույրը և թռչունների դայլայլը:IMG_6084
Այս եղանակը մեզ է ներկայանում իր ողջ հմայքով: Ներկայացված ցուցահանդեսի հեղինակը ժողովրդական վարպետ Նելլի Գևորգյանն է, ով ունեցել է 15 անհատական ցուցահանդես:IMG_6053
Աշխատանքների իմաստը չօգտագործվող նյութերին երկրորդ կյանք հաղորդելն է: Ելույթ ունեցան ՀՀ լեզվի տեսչության պետ Սերգո Երիցյանը, անվանի նկարիչ Հրանտ Թադևոսյանը և այլոք: Շնորհակալական խոսքով հանդես եկավ ցուցահանդեսի հեղինակ Նելլի Գևորգյանը, ում Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից շնորհվեց պատվոգիր, որը հանձնեց թանգարանի տնօրեն տիկին Գայանե Ղազարյանը:IMG_6075IMG_6094

2-ого марта 2018 г. в Государственном музее природы Армении состоялась выставка под   названием «Дыхание весны».
Весна, как бы, открывает новую страницу в жизни каждого, повсюду  чувствуется  благоухание цветов  и  слышно пение птиц.
Это время года предстает перед нами во всем своем очаровании.IMG_6084
Автором выставки является народный мастер – Нелли Геворкян, которая имела 15 индивидуальных выставок. Смысл работ заключается в использовании  отходов, давая им вторую жизнь.IMG_6053
Выступили: начальник Языковой инспекции Армении – Серго Ерицян, известный художник – Грант Татевосян и др.IMG_6075
С благодарственной речью  выступила автор выставки – Нелли Геворкян,которая была награждена почетной грамотой Государственного музея природы Армении, которую вручила директор музея Гаяне Казарян.IMG_6094