29351901_1701603703249932_5288435770831469786_o
ՀՀ բնապահպանության նախարարության հովանու ներքո ձևավորված «Պատանի բնասեր» ակումբում իրականացվող էկոկրթական միջոցառումների շարքում իր ուրույն տեղն է գրավում Հայաստանի բնության պետական թանգարանը: Վերջինս հանդես է գալիս էկոդաստիարակչական և էկոքարոզչական եզակի  գործունեությամբ:
Միջոցառումների շրջանակներում ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գեղարքունիք գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները այցելել են «Հայաստանի բնության պետական թանգարան»։ Թանգարանում աշակերտներին ողջունել է ՀՀ բնապահպանության նախարարության Էկոկրթության բաժնի պետ Անահիտ Մուրադյանը:
29662606_1701603086583327_5600689936441438766_oԹանգարանի գիտաշխատողների ուղեկցությամբ պատանի բնասերները ծանոթացել են մշտական ցուցադրությունում ներկայացվող Հայաստանի բուսական և կենդանական աշխարհի բազմազանությանը, ինչպես նաև ստացել Հայաստանի ձկնատեսակների վերաբերյալ հետաքրքիր տեղեկություններ, թանգարանում գործող կենդանի ցուցադրության սրահում: Սաները թանգարանից հեռացան տպավորված Հայաստանի բնաշխարհի վերաբերյալ ստացած գիտելիքներով:29063799_1701603583249944_292097299477610587_o
Ակնկալում ենք, որ նրանցից յուրաքանչյուրը այսուհետ հետամուտ կլինի խնամքով և սրտացավությամբ վերաբերվել մեր բնությանը և պահպանել  շրջակա միջավայրը։28953869_1701603643249938_559506977993120319_o

29351901_1701603703249932_5288435770831469786_o
29662606_1701603086583327_5600689936441438766_oThe State Museum of Nature of Armenia occupies a unique place among the eco-educational activities carried out in the “Young Nature lover” club under the patronage of the RA Ministry of Nature Protection. The latter stands for unique ecological and eco-educational activities. Within the frameworks of the event, pupils of Gegharkunik village secondary school of Gegharkunik marz visited the State Museum of Nature of Armenia. 29063799_1701603583249944_292097299477610587_o
Anahit Muradyan, Head of the Ecological Education Department of the Ministry of  Nature Protection, welcomed the students at the museum. Accompanied by researchers of the museum, the young fishermen got acquainted with the diversity of Armenia’s flora and fauna, as well as interesting information about the fish species of Armenia at the live exhibition hall of the museum. The students left the museum with impressive knowledge of the nature of Armenia. We expect that each of them will continue to be careful and attentive to our nature and to preserve the environment.28953869_1701603643249938_559506977993120319_o