29351901_1701603703249932_5288435770831469786_o
ՀՀ բնապահպանության նախարարության հովանու ներքո ձևավորված «Պատանի բնասեր» ակումբում իրականացվող էկոկրթական միջոցառումների շարքում իր ուրույն տեղն է գրավում Հայաստանի բնության պետական թանգարանը: Վերջինս հանդես է գալիս էկոդաստիարակչական և էկոքարոզչական եզակի  գործունեությամբ:
Միջոցառումների շրջանակներում ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գեղարքունիք գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները այցելել են «Հայաստանի բնության պետական թանգարան»։ Թանգարանում աշակերտներին ողջունել է ՀՀ բնապահպանության նախարարության Էկոկրթության բաժնի պետ Անահիտ Մուրադյանը:
29662606_1701603086583327_5600689936441438766_oԹանգարանի գիտաշխատողների ուղեկցությամբ պատանի բնասերները ծանոթացել են մշտական ցուցադրությունում ներկայացվող Հայաստանի բուսական և կենդանական աշխարհի բազմազանությանը, ինչպես նաև ստացել Հայաստանի ձկնատեսակների վերաբերյալ հետաքրքիր տեղեկություններ, թանգարանում գործող կենդանի ցուցադրության սրահում: Սաները թանգարանից հեռացան տպավորված Հայաստանի բնաշխարհի վերաբերյալ ստացած գիտելիքներով:29063799_1701603583249944_292097299477610587_o
Ակնկալում ենք, որ նրանցից յուրաքանչյուրը այսուհետ հետամուտ կլինի խնամքով և սրտացավությամբ վերաբերվել մեր բնությանը և պահպանել  շրջակա միջավայրը։28953869_1701603643249938_559506977993120319_o

29351901_1701603703249932_5288435770831469786_o
Под эгидой министерства охраны природы организован клуб «Юный натуралист», который осуществляет экообразовательные мероприятия, в ряде которых особое место занимает Государственный музей природы Армении. Деятельность музея направлена на эковоспитание и экообразование.29662606_1701603086583327_5600689936441438766_o
В рамках мероприятия ученики села Гегаркуник Гегаркуникского марза посетили Государственный музей природы Армении. В музее учеников приветствовала начальник отдела экообразования Министерства охраны природы – Анаит Мурадян.
29063799_1701603583249944_292097299477610587_oЮные натуралисты, в сопровождении с научными сотрудниками, ознакомились с постоянно действующей экспозицией музея, где представлено многообразие растительного и животного мира Армении. А также получили интересную информацию рыбах Армении представленных в живой экспозиции музея. Ученики покинули музей, пополнив багаж знаний о природе Армении.
Надеемся, что каждый из них будет более внимательным и бережно будет относиться к окружающей среде.28953869_1701603643249938_559506977993120319_o