Ինչ խոսք, բնությունը մարդկության ամենամեծ ու հավերժ ուսուցիչն է, և մեզանից յուրաքանչյուրն իր ողջ կյանքի ընթացքում փորձում է բացահայտել այն՝ իր անհատական խորությամբ ու ներդաշնակությամբ:Բացառություն չեն նաև մեր երիտասարդ նկարիչները, ովքեր իրենց բնատուր տաղանդն օգտագործել են բնության գեղեցկությունն իրենց ինքնատիպ աշխատանքների միջոցով ներկայացնելու համար:
Ս/թ դեկտեմբերի 24-ին ժամը 14:00-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Բնության մեղեդի» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը, որի հեղինակներն են Կոտայքի տարածաշրջանային պետական քոլեջի ուսանողները ՝դասախոս Լիլիթ Ներսիսյանի գլխավորությամբ:
Յուրօրինակ աշխատանքներ ներկայացնելու համար Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից Կոտայքի տարածաշրջանային պետական քոլեջի ուսանողներին, ի դեմս դասախոս Լիլիթ Ներսիսյանի, շնորհվեց պատվոգիր, որը հանձնեց թանգարանի տնօրեն Գայանե Ղազարյանը:

Конечно, природа — величайший и вечный учитель человечества, и каждый из нас на протяжении всей своей жизни стремится открыть ее в своей индивидуальной глубине и гармонии. Наши молодые художники, которые использовали свой природный талант, чтобы представить красоту природы своими уникальными работами, не являются исключением.
24 декабря в 14.00 в Государственном музее природы Армении состоялось открытие выставки под названием «Мелодия природы», организованной студентами Котайкского областного государственного колледжа во главе с педагогом Лилит Нерсисян.
Студенты Котайкского областного государственного колледжа,за представленные работы, были награждены грамотой Государственного музея природы Армении, которую вручила директор музея Гаяне Казарян.