Ս.թ. հոկտեմբերի 28-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ կերպարվեստ-պլաստիլինից աշխատանքներ միջոցառման շրջանակներում «Իմ մուսան բնությունն է» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը: IMG_5547
Ցուցահանդեսի հեղինակը ութամյա Մանվել Շալջյանն էր (Մալաթիայի բարեգործական հայորդաց տուն), ով ներկայացրեց պլաստիլինից և կավից պատրաստված իր աշխատանքները:IMG_5529
Ելույթով հանդես եկավ հեղինակի ուսուցիչ քանդակագործ Սմբատ Մկրտչյանը:
IMG_5570Մանվել Շալջյանն արժանացավ շնորհակալագրի Հայաստանի բնության պետական թանգարանի կողմից, որը հանձնեց թանգարանի տնօրեն տիկին Գայանե Ղազարյանը:IMG_5562

On October 28 of this year in the  State Museum of Nature of Armenia took place an exhibition  opening by a headline ″ My muse is the Nature″within the framework  plasticine Art event.IMG_5547
IMG_5529The author of the exhibition was an eight-year-old Manvel Shaljyan who presented plastic and clay-made works. Author’s teacher and an arcitecture Smbat Mkrtchyan made his speech.IMG_5570
Manvel Shaljyan was awarded  with a Certificate by the State Museum of Nature of Armenia, which was handed by  the Director of the Museum Gayane Ghazaryan.IMG_5562