«Բնությունը և արվեստը»
Ս/թ. հոկտեմբերի 13-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Բնությունը և արվեստը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը, որի հեղինակներն են Սոնա Սեդրակյանի ստուդիայի  սաներ Անրի Մելիքյանը և Անահիտ Գրիգորյանը:IMG_7311
Ցուցահանդեսի շրջանակներում նրանք ներկայացրել են բազմազան աշխատանքներ, որոնք յուրաքանչյուրիս գրավում են իրենց պայծառությամբ և երեխաներին բնորոշ անկեղծությամբ:IMG_7259
Ելույթներով հանդես եկան Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, գեղանկարիչ, պրոֆեսոր Էդուարդ Սեդրակյանը և Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, գեղանկարիչ, դոցենտ Սոնա Սեդրակյանը:
IMG_7240  Այդ կապակցությամբ Հայաստանի բնության պետական թանգարանը Անրի Մելիքյանին և Անահիտ Գրիգորյանին շնորհեց շնորհակալագրեր, որը հանձնեց թանգարանի փոխտնօրեն Ռուզաննա Զոբաբուրյանը:IMG_7276 IMG_7299

«Природа и искусство»
3-ого октября 2018г.  в  Государственном музее природы Армении состоялось открытие выставки под названием «Природа и искусство», авторами работ которой являются воспитанники студии Сона Седракян: Анри Меликян и Анаида Григорян.IMG_7311
В рамках выставки были представлены работы, которые привлекают своей яркостью и непосредственностью, присущей детям.IMG_7259
Выступили профессор, член союза художников Армении – Эдуард Седракян и художник, член союза художников Армении, доцент – Сона Седракян.IMG_7240
Анри Меликян и Анаида Григорян удостоились сертификатом благодарности со стороны музея, которую вручила зам.директор музея Рузанна Зобабурян.IMG_7299 IMG_7276