«Բնությունը և արվեստը»
Ս/թ. հոկտեմբերի 13-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ «Բնությունը և արվեստը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացումը, որի հեղինակներն են Սոնա Սեդրակյանի ստուդիայի  սաներ Անրի Մելիքյանը և Անահիտ Գրիգորյանը:IMG_7311
Ցուցահանդեսի շրջանակներում նրանք ներկայացրել են բազմազան աշխատանքներ, որոնք յուրաքանչյուրիս գրավում են իրենց պայծառությամբ և երեխաներին բնորոշ անկեղծությամբ:IMG_7259
Ելույթներով հանդես եկան Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, գեղանկարիչ, պրոֆեսոր Էդուարդ Սեդրակյանը և Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, գեղանկարիչ, դոցենտ Սոնա Սեդրակյանը:
IMG_7240  Այդ կապակցությամբ Հայաստանի բնության պետական թանգարանը Անրի Մելիքյանին և Անահիտ Գրիգորյանին շնորհեց շնորհակալագրեր, որը հանձնեց թանգարանի փոխտնօրեն Ռուզաննա Զոբաբուրյանը:IMG_7276 IMG_7299

On October 13 of this year in the State Museum of Nature of Armenia took place the opening ceremony of the exhibition by a headline  “Nature and Art” authors are Henry Melikyan and Anahit Grigoryan, students of a studio named after Sona Sedrakyan. IMG_7311
Within the framework of the exhibition, they presented a wide range of works that attracts everyone with their brightness and sincerity of the children.IMG_7259
Member of the Artists Union of Armenia, painter Eduard Sedrakyan and painter, member of the  ArtistsUnion  of Armenia Sona Sedrakyan made their speeches.IMG_7240
In this regard, the State Museum of Nature of Armenia awarded Henry Melikyan and Anahit Grigoryan with certificates of appreciation, which was presented by Ruzanna Zobaburyan, Deputy Director of the Museum.