Բնապահպանությունն առաջին հերթին որոշակի մտածելակերպ ու ապրելակերպ է, ինչն անհրաժեշտ է ամրապնդել դեռ վաղ հասակից՝ երեխաների մոտ բնության վերաբերյալ գիտելիքների խորացման և վերջինիս նկատմամբ սեր ու հոգատարություն սերմանելու միջոցով:
Ս/թ փետրվարի 20-ին ժամը 15:00-ին Հայաստանի բնության պետական թանգարանում տեղի ունեցավ <<Նկարում են փոքրիկ բնասերները>> խորագրով ցուցահանդեսի բացումը, որի հեղինակներն են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի և ՀԲԸՄ Նորքի Հայորդյաց տան սաները՝ ղեկավար Վահե Պողոսյանի գլխավորությամբ: Հատկանշական է, որ աշխատանքները արտահայտում են ոչ միայն հեղինակների նկարչական հմտությունները, այլև նրանց սերն ու հետաքրքրությունը դեպի բնությունը:
Ելույթով հանդես եկավ ՀԲԸՄ Նորքի Հայորդյաց տան տնօրեն Աիդա Անդրեասյանը:
Ներկաներին ողջունեց թանգարանի տնօրեն Գայանե Ղազարյանը և ՀԲԸՄ Նորքի Հայորդյաց տան սաներին պարգևատրեց շնորհակալագրով:

Environmentalism is first of all a certain way of thinking and way of life that needs to be reinforced from an early age by deepening children’s knowledge of nature and cultivating love and care for the child.
On February 20 of this year at 15:00 at the State Museum of Nature of Armenia took place the opening of the exhibition “Little Nature lovers are drawing” Authors are students of the Mother See of Holy Etchmiadzin and AGBU Nork Hayordats House, head Vahe Poghosyan.
It is noteworthy that the works express not only the drawing skills of the authors but also their love and interest in nature.
Aida Andreasyan, Director of the AGBU of Nork Hayordats House made a speech.
Gayane Ghazaryan, Director of the Museum, welcomed the participants and awarded the students of the AGBU Nork Hayordats House with a Sertificate.